Новости

Трка Nürburgring 24 сата

15. јун 2022.

У 4.00 по подне, у суботу  28.05, почела је трка Nürburgring 24 сата.

Припрема за трку 24 сата почела је 26. маја великим програмом подршке различитим тркачким серијама укључујући неколико трка с класичним колима. Тренинг и квалификације за трку 24 сата одржани су у четвртак и петак.

Током две године трка је морала да се одржи без гледалаца због заштите од ковида па је постојало огромно занимање за посету ове године. Коначан број био је 230.000 званичних гледалаца на тркалишту што је повећање публике од 2019, али је у ствари овај број много већи јер много посматрачких места око Nordschliefe-a није издавало карте.

Трка 24 сата није само вожена на 20 км плус Nordschliefe-a, већ и стаза за Велику награду, проширивши круг на 26 км.

Наш се тим такмичио у класи СП10 против аутомобила из Астон Мартина, Бе-Ем-Ве-а и Поршеа. Аутомобили у класи СП10 израђени су према правилима ГТ4. То су аутомобили надомак производње са 430 КС

Један сат после почетка, наш ауто бр. 84 био је на трећем месту у класи СП10. У осам увече ауто је стао у траци бокса због техничког квара. Кола су захтевала озбиљан рад да се провери и поправи грешка, и нису напустила бокс до око три ујутру. Друга кола, бр. 83, радила су, преузела су водеће место, радећи без грешке током ноћи

На крају трке, кола бр. 83 завршила су на 5. месту у класи СП10 а 43. укупно. Упркос неколико сати застоја, возачи бр. 84 били су способни да врате више од 30 места, завршивши као 6. у класи и 93. укупно.

Сви учесници мотивисани су за надолазеће трке и тим ће наставити да развија аутомобиле.