Novosti

Trka Nürburgring 24 sata

15. jun 2022.

U 4.00 po podne, u subotu  28. 05, počela je trka Nürburgring 24 sata.

Priprema za trku 24 sata počela je 26. maja velikim programom podrške različitim trkačkim serijama uključujući nekoliko trka s klasičnim kolima. Trening i kvalifikacije za trku 24 sata održani su u četvrtak i petak.

Tokom dve godine trka je morala da se održi bez gledalaca zbog zaštite od kovida pa je postojalo ogromno zanimanje za posetu ove godine. Konačan broj bio je 230.000 zvaničnih gledalaca na trkalištu što je povećanje publike od 2019, ali je u stvari ovaj broj mnogo veći jer mnogo posmatračkih mesta oko Nordschliefe-a nije izdavalo karte.

Trka 24 sata nije samo vožena na 20 km plus Nordschleife, već i staza za Veliku nagradu, proširivši krug na 26 km.

Naš se tim takmičio u klasi SP10 protiv automobila iz Aston Martina, Be-Em-Ve-a i Poršea. Automobili u klasi SP10 izrađeni su prema pravilima GT4. To su automobili nadomak proizvodnje sa 430 KS

Jedan sat posle početka, naš auto br. 84 bio je na trećem mestu u klasi SP10. U osam uveče auto je stao u traci boksa zbog tehničkog kvara. Kola su zahtevala ozbiljan rad da se proveri i popravi greška, i nisu napustila boks do oko tri ujutru. Druga kola, br. 83, radila su, preuzela su vodeće mesto, radeći bez greške tokom noći.

Na kraju trke, kola br. 83 završila su na 5. mestu u klasi SP10 a 43. ukupno. Uprkos nekoliko sati zastoja, vozači br. 84 bili su sposobni da vrate više od 30 mesta, završivši kao 6. u klasi i 93. ukupno.

Svi učesnici motivisani su za nadolazeće trke i tim će nastaviti da razvija automobile.